1

Koučink

Zobrazeno: 4242
Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Koučink je v široké veřejnosti vnímán skrze sportovní a jiné brýle. Denně se setkáváme v médiích s tím, že ten či onen kouč motivoval své svěřence, rozhodl, určil startegii apod. Dokonce už i v zábavných televizních pořadech jsou pro hodnocení a vedení mladých populárních zpěváků určeni koučové - známé celebrity. Ve své podstatě jde ale v případě sportu v drtivé většině o trenéra a případě oněch zpěváku především o mentora. Jen ve velmi málo případech jde o "pravého" kouče, kdy by např. sportovní trenér využíval koučovacích technik aby posílil vnitřní silné stránky, eliminoval obavy a maximálně využil vnitřní potenciál svěřence a neurčoval jen co má kdo dělat a jak. A to to právě jde.                                                                       

Co je koučink?

 

Odpovědnost...

 

Jak si vybrat kouče?

 

Jak koučování probíhá?                                           

 

Koučink je podpora na cestě osobním a týmovým rozvojem. Pokud jste odhodlaní udělat kvalitativní změnu ve svém životě a chcete to provést poměrně rychle a efektivně, pak vám kouč, jako rovnocenný partner, ne autorita, může velice pomoci. Může jít o jedno sezení, kdy si potřebujete uspořádat argumenty a motivaci pro jedno správné rozhodnutí, nebo můžete s koučem spolupracovat delší dobu na hlubší změně v oblasti osobní či pracovní. Pak jde o trnasformační koučink a každý správný kouč vstupuje upřímně do koučovacího s tím, že daný klient má veškeré zdroje, které potřebuje, jako člověk je se svými přáními a plány je naprosto v pořádku ať jsou jakékoli, ke změně je opravdu odhodlaný, určí si vždy to, na co je on sám připravený a všechny jeho úmysly jsou pozitivní. 

Přejeme Vám úspěšné kroky Vaším životem a jsme Vám nápomocni Vás v nich podpořit kdykoliv o to požádáte.

Za tým Coaching Effect

Holman René


 Images: www.freedigitalphotos.net:  digitalart / Jeroen van Oostrom  / Ambro                   Copyright © 2012 Coaching Effect. Všechna práva vyhrazena.